Ürün kullanımında nelere dikkat edilmelidir?

Öncelikle ürünün çalışma mantığını anlamaya çalışın. Filtre değişim zamanlarını düzenli olarak takip edin. Arıtılmış suyunuzda koku veya tat değişiminde mutlaka firmamızla irtibata geçerek teknik servis desteği isteyin. Uzun süre cihaz kullanılmadığında, deposunda biriken suyu boşaltın ve kesinlikle içmek için kullanmayın.

Evler için su arıtma cihazı kullanımına gerek var mı?

İçme suyu ihtiyacınızı damacana su satın alarak karşılıyorsanız ve buna alternatif olarak aynı kalitede su elde etmek istiyorsanız, su arıtma cihazı kullanmanızda kesinlikle fayda vardır. Özellikle, su üretimi sizin kontrolünüzde olduğundan dolayı, ekonomik boyutları açısından da birçok avantaja da sahip olursunuz. Su arıtma sistemlerin ürettiği suyun satın alınan hazır sulardan kalite açısından hiçbir farkı yoktur. Tüm hazır su üreten firmalar damacana dolum tesislerinde aynı teknolojiyi kullanarak suyu arıtmaktadırlar.

Su arıtma cihazlarının bakımı hakkında bilgi verir misiniz?

Tüm arıtma cihazları 6 ay ile 1 yıl arasında mutlaka bakıma girmelidir. Bakım işlemi esnasında cihazın değişmesi gereken filtreleri teknik ekibimiz tarafından değiştirilmektedir

Arıtma cihazlarının kullanım ömrü hakkında bilgi verir misiniz?

Firmamız, arıtma cihazlarının 7 yıl kullanımdan sonra değiştirilmesinden yanadır. Bunun sebeplerinin başında, cihazın tüm aksamları suyla temas ettiğinden dolayı, bakteri kapma ihtimalinin yüksek olmasıdır. Bu nedenle sağlığın tehlikeye atılmaması için, sistemlerin değişim işleminin faydalı olacağı kanaatindeyiz.

Yedek parça ve filtre tedarikiniz mevcut mudur?

Tüm ürünlerimizin yedek parça ve filtreleri stoklarımızda mevcuttur. Firmamız bu konuda 5 yıllık ihtiyacı olan tüm su arıtma sistemi ekipmanlarını tedarik etmektedir. Bu nedenle ileride cihazlarınızın bakımının yapılamayacağı veya arızalarının giderilemeyeceği konusunda tereddüt etmeyiniz.

Su analizi yapıyor musunuz?

Firmamıza numune gönderildiği takdirde su analizi yapılmaktadır. Analiz sonucunda ise uygun su arıtma cihazı önerilmektedir.